EĞİTİM


Bütün Kelimeler ||| Herhangi Bir Kelime

GENEL DUYURU // Koronavirüs (Covid-19) Salgını ile Mücadele
( 19 Mart 2020 Perşembe )

Dünya Sağlık Örgütü tarafından Pandemi olarak tanımlanan Koronavirüs (Covid-19) algınını azaltabilmek adına ulusal düzeyde alınan önlemler doğrultusunda, Ege İhracatçı Birlikleri olarak ekte yer alan kurumsal tedbirlerimizi ilk günden bu yana uygulamakta ve süreci en yüksek hassasiyetle takip etmekteyiz.

Toplumun tüm kesimlerinin, var olan hassas süreci en az zararla atlatabilmek için üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi en önemli temennimizdir.

Bu kapsamda, halihazırda https://uye.eib.org.tr adresi üzerinden uygulamakta olduğumuz online işlemlerimiz ile üyelerimizin ihtiyaçlarına yönelik bilgi ve belgeleri dijital ortamda temin edebileceğinizi tekrar hatırlatıyor, tüm dünya ülkelerini etkisi altına alan virüs salgınının en hızlı süreçte sonlanması dileklerimizle ihracat ailemize sağlıklı yarınlar diliyoruz.

Bilgilerinize sunulur.


İ.Cumhur İŞBIRAKMAZ
Genel Sekreter

 

HİZMET ALANLARIMIZDAKİ COVID-19 (CORONA VİRÜS) SALGININA İLİŞKİN TEDBİRLERİMİZ

1. Dezenfeksiyon istasyonları tüm katlarda kullanıma sunulmuş ve personele bilgilendirme yapılmıştır.

2. İş görüşmelerinin mümkün olduğunca telefonla gerçekleştirilmesi yönünde uygulama başlatılmış, zaruri görüşmelerin binamız zemin kat özel toplantı odasında (Efes odası) gerçekleştirilmesi ile ziyaretçilerin bekleme alanında ağırlanması konularında personelimiz tarafından gerekli hassasiyetin gösterilmesi yönünde talimat verilmiştir.

3. Dışardan gelen misafirlerin giriş alanında kullanabilecekleri dezenfekte istasyonu oluşturulmuş, ziyaretçilerin güvenliklerimiz tarafından sürekli bilgilendirme yapılarak dezenfektan kullanımı sağlandıktan sonra girişine izin verilmektedir.

4. Temizlik personeli tarafından, sık kullanılan ve temas edilen tüm yüzeylerin dezenfektasyon ve genel temizlik sıklığı arttırılmıştır. (Asansör Düğmeleri, Aydınlatma Düğmeleri, Kapı kolları, Tuvaletler, Musluklar, Tırabzanlar, Tutamaklar vb.)

5. Tüm masa başı çalışan personele kolonya temin edilmiştir.

6. Taşeron çalışanlarımızın tüm hijyen eğitimi ve belgeleri tamdır. Ayrıca sağlık kontrollerinden geçirilerek raporları ve belgeleri yasal süreleri dahilindedir.

7. Kağıt para ile teması olan birimimiz ve dışarıdan gelen evrak konusunda trafiği fazla olan birimlerimize eldiven temin edilmiş ve kullanıma sunulmuştur.

8. Tüm katlara Koronavirüs Hastalığı ve Önleme Yöntemlerini anlatan bilgilendirme afişi asılmıştır.

9. Tüm Havalandırma ve klima sistemlerinin periyodik bakımları dışında ara bakım ve temizlikleri için yeniden planlama yapılarak işlemler başlatılmıştır.

10. Tüm personelimize kurum doktorumuz tarafından Koronovirüs bulaşma yolları, korunma yöntemleri ve tedavi süreci hakkında detaylı bir eğitim verilmiştir.

11. Hizmet alanlarımızda gümüş iyon içerikli Antimikrobiyal & Antiviral Dezenfeksiyon işlemi gerçekleştirilmiş ve bu süreç devam edecek ilaçlama periyoduna uygun planlanmıştır.

12. Yüksek ateş gözlenenler ile öksüren ve nefes almakta zorlanan personelin tespit edilmesi halinde maske taktırılmak suretiyle en yakın sağlık kuruluşuna sevkinin sağlanması yönünde bilgilendirme yapılmıştır.

13. Kuruma gelen personel ve dış ziyaretçilerin, temassız ateş ölçer ile ateşi ölçülmektedir. Yüksek ateş tespit etmesi halinde derhal İnsan Kaynakları ve İdari İşler Birimi'ne bilgi vermek ve ziyaretçinin hizmet binasına girişini engellemek üzere güvenlik birimine talimat verilmiştir.

14. Personele yurt dışı ve zaruri haller haricinde şehir dışı görevlendirme yapılmamaktadır. Görevlendirilen personele “korunma kiti” verilmektedir.

15. Görüşme ve toplantıların mümkün oldukça dijital araçlar kullanılarak uzaktan yapılması, toplantının gerekli olduğu hallerde kısa ve az kişi ile sınırlı tutulması, yönünde uygulama başlatılmıştır

16. T.C. Cumhurbaşkanlığı ve T.C. Sağlık Bakanlığı’nın idari izin ile ilgili yazıları ve kurum doktorumuzun görüşleri doğrultusunda; 17 Mart 2020 tarihi itibariyle; sağlık durumu belirtilen kriterlere uygun personelimiz idari izinli sayılmıştır.

17. Hizmet binamız bünyesinde yer alan yemekhanede, birden fazla kişinin el ile temasını ortadan kaldıracak kişiye özel hizmet sunumuna geçilmiş, ayrıca bağışıklık sistemlerini güçlü kılacak gıda ürünleri kullanılmaya başlanmıştır.

18. Kurum hekimi tarafından gerekli kontrol sürekli olarak sağlanmakta ve süreç en yüksek düzeyde takip ve kontrol edilmektedir.

Ayrıntılı Bilgi İçin: Ümit Ebren