EĞİTİM


Bütün Kelimeler ||| Herhangi Bir Kelime

EĞİTİM/SEMİNER // Avrupa Birliği Ülkelerine Kuru Meyve İhracatında Kritik Kalite Parametreleri Semineri - 28 Mart 2018
( 07 Mart 2018 Çarşamba )

Çekirdeksiz Kuru Üzüm, Kuru İncir ve Kuru Kayısı başta olmak üzere, kuru meyvelerin üretimi ve ihracatı ülkemiz için büyük önem taşımaktadır. Nitekim ülkemiz kuru meyve ihracatından yılda ortalama 1.3 Milyar dolar döviz kazanmaktadır.

Dünyada her alanda olduğu gibi kuru meyve pazarında da rekabet giderek keskinleşmekte ve kalite ve fiyat bağlamının önemi her geçen gün artmaktadır. Türkiye’nin kuru meyve ihracatında Avrupa Birliği ülkeleri %60’ın üzerinde bir pay almaktadır. İhracat pazarlarında fiyat rekabeti yanında, kalite ve kalite parametreleri en fazla dikkat edilmesi gereken konuların başında gelmektedir. En önemli pazarımız olan Avrupa Birliği ülkelerine ihraç ettiğimiz ürünlerin beklenen kaliteyi yakalayabilmesi için tarımsal üretim aşamasının yanında, işleme, depolama ve ambalajlama aşamalarında da belli koşulların amaca uygun olarak sağlanması büyük önem taşımaktadır.

Bu çerçevede, EUROFINS Türkiye Gıda Kontrol Laboratuvarı tarafından 28 Mart 2018 Çarşamba Günü 09:30-13:00 saatleri arasında Birliklerimiz 7. Kat konferans salonunda “Avrupa Birliği Ülkelerine Kuru Meyve İhracatında Kritik Kalite Parametreleri” konulu bir seminer organize edilecektir. Bu seminerde EUROFINS uzmanları tarafından, ülkemizden ihraç edilen kuru meyve ürünlerinin AB ve diğer alıcı pazarlarda karşılaştığı kalite sorunları işlenecek ve ihracatçılarımıza ihraç ürünlerinde sağlanması gereken minimum kalite şartlarına ilişkin bilgiler sunulacaktır.

Seminer programı ve online kayıt formu aşağıda verilen bağlantılarda yer almakta olup söz konusu seminere katılmak isteyen üyelerimizin 21 Mart 2018 Çarşamba gününe kadar kayıt yaptırmaları beklenmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

Kemal COŞKUN
Genel Sekreter V.

Seminer programı için lütfen tıklayınız.
Seminere kayıt olmak için lütfen tıklayınız.

Ayrıntılı Bilgi İçin: Yiğit Paker