DUYURULAR

SEKTÖREL DUYURU // Kişisel Koruyucu Donanım Hibe Oranları Güncellemesi
( 13 Temmuz 2020 Pazartesi )

Bilindiği üzere 04.03.2020 tarihli ve 31058 sayılı Resmi Gazete ile koruyucu maske, tulum, koruyucu önlük, tıbbi ve cerrahi maske ihracatı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'nun ön iznine bağlanmış ve 19.04.2020 tarihi itibari ile de Devlet Malzeme Ofisi (DMO) Genel Müdürlüğü kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaç duydukları maske ile koruyucu tulum sağlık ürünlerinin tedarik ve dağıtımında görevlendirilmiştir.

Bu kapsamda, kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaç duydukları kişisel koruyucu donanım ürünlerinin (maske, tulum, önlük, gözlük) tedarik edilmesi ve bunların dağıtımının sağlanması amacıyla Devlet Malzeme Ofisi tarafından hazırlanan mal alım sözleşmesinin bazı maddelerinde ve sözleşme eki “Tıbbi/Cerrahi Maske (Arkadan Lastikli ya da Arkadan Bağcıklı) Teknik Şartnamesi’nde 13.07.2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere değişiklik yapılmıştır.

Bu değişikliklerle DMO’ya teslim edilen ürün sayısına göre ihracat izni verilecek ürün sayılarını gösterir tablo da güncellenmiştir. Güncel İhracat İzni Verilecek Ürün Sayılarını Gösterir Tabloya ve Tıbbi/Cerrahi Maske Teknik Şartnamesine ekteki bağlantı aracılığıyla ulaşılabilmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

Çiğdem ÖNSAL
Genel Sekreter Yrd.

 

EK :

İhracat İzni Verilecek Ürün Sayılarını Gösterir Tablo

Tıbbi/Cerrahi Maske (Arkadan Lastikli ya da Arkadan Bağcıklı) Teknik Şartnamesi


Ayrıntılı Bilgi İçin: Nurcihan Güreşçi