DUYURULAR

GENEL DUYURU // Design Week Turkey, İstanbul
( 05 Ekim 2018 Cuma )


Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden (TİM) alınan bir yazıda; herkesi tasarım dünyasıyla buluşturacak, Türk tasarımını markalaştıracak, düşünsel ve kültürel bir neslin oluşmasına katkı sağlayacak, tasarımı sanayi ve ihracatla buluşturacak ve yaratılan katma değer ile Türkiye ekonomisine yenibir ivme kazandıracak bir platform niteliği taşıyan Design Week Turkey etkinliğinin üçüncüsünün,bu yıl 16-18 Kasım 2018 tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’ndedüzenleneceği belirtilmektedir.

Endüstriyel tasarım, moda, görsel iletişim tasarımı,mimari gibi birçok alanda dünyacaünlü isimlerin panel ve konferanslarının yanı sıra tasarımcıların, yerli ve yabancı tasarım ofislerinin, sanatçıların, üniversitelerin, tasarım okullarının, tasarım platformlarının sergileri veDesign Week Turkey için özel olarak hazırlanmış enstalasyonlarının etkinlikte yer alacağı bildirilmektedir. Design Week Turkey’de İhracatçı Birliklerinin farklı konu başlıklarında gerçekleştirdikleri tasarım yarışmalarının finalistlerinin ürün ve projelerinin sergileneceği; etkinliğin, dünyanın saygın tasarım yarışmalarında ödül kazanan tasarım merkezleri ve tasarım ofislerinin ulusal ve uluslararası projeleri ile zenginleşeceği bilgisi verilmektedir.

Ayrıca, 2008 yılından bu yana, Türkiye’de kullanıcının ihtiyaçlarını gözeterek ihracatta ve ulusal pazarda, tasarım ile katma değer ve rekabetçi üstünlük kazandıran ürünleri derecelendiren Design Turkey Endüstriyel Tasarım Yarışması’nın VII. Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri Ödül Töreninin “Design Week Turkey” ile eş zamanlıolarak düzenleneceği, finale kalan tüm ürünlerin Design Turkey için ayrılan özel alandasergileneceği bildirilmektedir.

Söz konusu etkinliğe katılmak isteyen üyelerimizin bağlantı aracılığıyla programa ulaşmaları mümkün olup; etkinliğe katılım için, yine bu bağlantıdan online kayıt yaptırmaları beklenmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

İ.Cumhur İŞBIRAKMAZ
Genel Sekreter