DUYURULAR

GENEL DUYURU // İhracatçılara Çifte Destek
( 05 Haziran 2017 Pazartesi )

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)’nden alınan yazıda; 5 Haziran 2017 tarihinden itibaren ülke masaları ve sektör masaları adlarıyla oluşturulan iki farklı çalışına grubu tarafından ihracatçılarımızın sorularına hızlı bir şekilde cevap verilebileceği ifade edilmektedir.

Aynı yazıda, ülke masaları ile firmalarımızın girmeyi planladıkları pazarlar hakkında bilgi edinebileceği, belirledikleri ülkelerin hangi sektör ve ürünlerde ihracat potansiyeline sahip olduğunu öğrenebileceği ve o ülkede iş yapma kolaylığı ile ilgili bilgilendirileceği; ayrıca, potansiyel ülkeler ile ilgili genel bilgilere ve son açıklanan istatistiki verilere erişebileceği bildirilmektedir.

Sektör masalarının ise, bütün sektörlerde faaliyet gösteren ihracatçılarımızın kendi sektörleri ile ilgili sorun ve taleplerini toplayacağı, gelen sorun ve taleplerin bir kısmının TİM tarafından cevaplandıracağı; ayrıca, bu talep ve sorunların ilgili Bakanlık ve kurumlara ileteceği, akabinde firmalara hızlı bir şekilde geri dönüş yapacağı, yine aynı yazıda belirtilmektedir.

Bahse konu uygulamaya ilişkin ilgili masalara yöneltilecek soru ve görüşler için kullanılacak iletişim bilgilerine aşağıda yer verilmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

İ.Cumhur İŞBIRAKMAZ
Genel Sekreter

Ülke Masaları:
ulke@tim.org.tr
Tel: 0(212) 4540866, 0(212)4540187

Sektör Masaları:
sektormasalari@tim.org.tr
Tel: 0(212) 4540799, 0(212)4540223