DUYURULAR

TOPLANTI // İstanbul'dan Lizbon'a İnovasyon Köprüleri Semineri
( 21 Kasım 2017 Salı )


Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan (DEİK) alınan bir yazıda; DEİK/Türkiye-Portekiz İş Konseyi ve World Economic Forum İstanbul Hub işbirliğiyle, Portekiz'in Ankara Büyükelçiliği, Portekiz Ticaret ve Yatırım Ajansı AICEP, StartersHub İstanbul ve İTÜ Arı Teknokent'in katkılarıyla, 5 Aralık 2017 tarihinde River Plaza İstanbul 1. kat toplantı salonunda "İstanbul'dan Lizbon'a İnovasyon Köprüleri Semineri" düzenleneceği bildirilmektedir.

Anılan seminer kapsamında, Indico Capital Yönetici Direktörü Sayın Stephan Morais Portekiz'de yatırım fırsatları konusunda bilgi aktaracak olup, Türk girişimciler ve ilgili sektör temsilcileri Türkiye'de inovasyon sektöründe gelinen nokta hakkında bilgi vereceklerdir.

2015 yılında "Avrupa'nın Girişim Bölgesi" seçilen Lizbon, son yıllarda artan bir ivme ile yeni girişimlerin, start up ve risk sermayesi fonların odak noktası haline gelmiştir. 2016 yılı itibariyle tüm dünyadan 60 bin katılımcıyı ağırlayan "Web Summit" etkinliğinin ev sahipliği görevini üstlenen Lizbon, girişimlerin ve teknoloji şirketlerinin yeşermesi için gerekli olan destekleri sağlamakta aktif rol üstlenmektedir. 2016 yılında Portekiz Başbakanı Sayın Antonio Costa tarafından Web Summit etkinliğinde tanıtılan 200 milyon Avro değerindeki yatırım fonu ile tüm dünyadan risk sermayesi fonları ile beraber, girişimlere müşterek yatırım yapılacağı duyurulmuş ve bu çerçevede sunulan desteklerin altı çizilmiştir. "Empresa na hora- tek işlemde şirket kuruluşu" gibi inisiyatifler sayesinde internet ortamından bir saat içerisinde şirket kuruluşuna imkan sağlayan Portekiz'de bugün itibariyle risk sermayesi fonları tarafından yönetilen varlık toplamının 500 milyon Avro üzerinde olduğu düşünülmektedir.

Söz konusu etkinliğe https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/534/9849 bağlantısı aracılığıyla kayıt yaptırılması beklenmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

Kemal COŞKUN
Genel Sekreter V.

Etkinlik programına ulaşmak için lütfen tıklayınız